Київ встановив рекорд з відвідування іноземними туристами
kyiv.comments.ua

Київ встановив рекорд з відвідування іноземними туристами

Цього літа Київ поставив чотирирічний рекорд з прибуття іноземних туристів. Про це повідомив начальник управління туризму та промоцій КМДА Антон Тараненко на прес-брифінгу в понеділок, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, місто планує за підсумками 2018 року збільшити приплив іноземних туристів на 25% в порівнянні з 2017 роком — до 2 млн осіб.

«У нас на цей рік план — 2 млн іноземних туристів. Цього року ми майже наблизилися до рівня 2013 року. Це літо стало рекордним за останні чотири роки. За півроку-2018 Київ відвідало понад 850 тис. іноземних туристів, тоді як в аналогічний період 2013 року — 660 тис.», — сказав він.

Тараненко розповів, що «портрет» туристів Києва в останні роки змінився: якщо в 2013-2014 рр. більше 50% з них були з Росії та пострадянських країн, то в останній рік в п’ятірку вийшли Білорусь, Ізраїль, США, Німеччина і Туреччина.

«На перше місце вийшла Білорусь, і це виключно тому, що велика кількість білорусів приїжджає до Києва, оселяється тут на добу-дві, а потім їде до берега Чорного моря, тобто, це — короткостроковий туризм. Ізраїль зростає щороку, а завдяки поверненню круїзів до Києва до нас їдуть представники туристичного кластера США і Німеччини. Туреччина завжди в п’ятірці. Зростає також потік з Італії, Франції та Великобританії», — зазначив начальник управління туризму КМДА.

За його даними, останнім часом збільшується сегмент іноземних leisure-туристів.

Як пояснив Тараненко, співвідношення «традиційних» туристів до «подієвих» і бізнес-подорожуючих в першому півріччі-2018 склало 40% до 60%, тоді як в 2017 році бізнес-туризм становив 70% від усього потоку. За його словами, це вирівнює заповнюваність готелів в leisure-сезон (з травня по жовтень) і в традиційний тревел-бізнес-сезон (вересень-травень).

«У цілому готелі почуваються набагато краще, ніж в попередні роки. Середня заповнюваність з травня по вересень — 45-50%», — зазначив начальник управління туризму.

За його даними, заповнюваність тризіркових готелів і хостелів у Києві склала до 90%, що пояснюється низькою ціною — 10-50 євро за ніч. Заповнюваність чотиризіркових готелів була на рівні 65-70%, п’ятизіркових — 50-55%

«Звичайно, на це вплинули заходи на зразок фіналу Ліги чемпіонів, але це тільки початок туристичного сезону — фінал був на початку травня. Весь туристичний сезон у нас були заходи різного рівня, вони відбувалися на регулярній основі, при цьому туристичний потік зростав. «Подієвий туризм» є пріоритетним для Києва», — сказав Тараненко.

За його інформацією, туристичної збір Києва за підсумками 2018 року становитиме близько 30 млн грн.

Тараненко також повідомив, що управління туризму КМДА запустило безкоштовну «гарячу лінію» для туристів з номером 6116.