Комп'ютер буде управляти мікродвигунами, доставляючи ліки до хворого органу
Li et al. / ACS Nano, 2017

Комп’ютер буде управляти мікродвигунами, доставляючи ліки до хворого органу

Як повідомляє  сайт N+1, дослідники з Харбінського політехнічного університету і Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили систему для автономної навігації частинок-мікродвигунів. Вони використовували камеру для автоматичного відстеження перешкод перед мікрочастинками і повертали її за допомогою магнітного поля.

Вчені вважають, що їх розробка може стати в нагоді, коли необхідно, наприклад, доставити ліки в пухлину, уникаючи нормальних клітин. 

pubs.acs.org

Дослідження опубліковане в журналі ACS Nano.

Оскільки велика кількість ліків мають побічні ефекти і діють по-різному на різні органи і клітини, вчені працюють над створенням систем доставки мікродоз ліків до конкретних місць в організмі. Одним з пристроїв, які дозоляють цього досягти, є мікродвигун.

Дослідники продемонстрували роботу системи в декількох експериментах. В одному з них система змогла відрізнити ракові клітини від еритроцитів і попрямувати саме до них. Також їм вдалося провести мікродвигун через лабіринт без зіткнень з його стінками.

N+1 також нагадуютьщо американські вчені доягли успіху у доставці ліків мікродвигунами, нейтралізуючими шлунковий сік. Соляна кислота у шлунковому соці часто руйнує лікарські препарати. Для лікарських засобів, що діють безпосередньо в шлунку (наприклад, антибіотиків для лікування виразкової хвороби), вони є вірними помічниками. Ці пристрої вдало захистили ліки від дії шлункового соку.