Крадії металобрухту спровокували залізничну аварію на Дніпропетровщині
flickr.com/tjblackwell

Крадії металобрухту спровокували залізничну аварію на Дніпропетровщині

Учора, 16 січня, о 23-45 на станції Ерастівка Дніпропетровської області зійшов з рейок вагон вантажного поїзда. Інцидент стався через потрапляння металобрухту під колесо вагону. Крадії викинули його з попереднього вагона на перегоні П’ятихатки – Ерастівка. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційну заяву ПАТ «Укрзалізниця».

Через подію дев’ять пасажирських поїздів було затримано на чотири години. Випадок розслідують правоохороні органи.

Залізничники занепокоєні ситуацією з навмисними пошкодженнями та розкраданнями елементів техніки та інфраструктури.

«У 2017 році зафіксовано 5814 випадків розкрадання. Загалом завдано 54,4 млн грн матеріальних збитків. Для поріняння, у 2016 році зареєстровано 4111 випадків та завдано близько 37 млн грн збитків», — йдеться у заяві.

Повідомляється, що воєнізована охорона підприємства минулого року затримала 1156 зловмисників (у 2016 році – 850 осіб).

Критичною називають в Укрзалізниці ситуацію з розкрадання залізничної автоматики на Дніпропетровщині та Запоріжжі. Найбільше потерпають реле, трансформатори, проводи повітряних ліній зв’язку тощо.

Заходи, які вживаються залізничниками, не дають бажаних результатів.

«Неодноразові звернення ПАТ «Укрзалізниця» до МВС, СБУ щодо активізації роботи їх місцевих підрозділів бажаного результату не дають. За одну добу на одному об’єкті фіксується по кілька втручань, що, очевидно, є наслідком бездіяльності правоохоронних органів», — вважають на підприємстві.