Leoni у Коломиї: Україна вироблятиме комплектацію для європейських авто

Сьогодні, 29 вересня, у Коломиї запускають перший цех заводу німецької компанії Leoni, повідомляє Deutsche Welle. Це вже другий завод компанії в Україні.

На підприємстві виготовлятимуть кабельні мережі для автомобільної промисловості. Ключовими клієнтами компанії є автовиробники General Motors, BMW, Volkswagen, Audi, Volvo, Caterpillar, DAF.

Заводи німецької компанії Leoni працюють у 31 країні світу. Коломийський буде другим підрозділом компанії в Україні Leoni. Перший працює на Львівщині ще з 2003 року і забезпечує роботою близько семи тисяч працівників.

Загальна сума інвестицій у завод на Франківщині на першому етапі становить 16 мільйонів євро. Після відкриття на заводі буде 8000 робочих місць. У 2018 на підприємстві працюватиме 2500 осіб, а до кінця 2020 року кількість працівників зросте до 5000. У компанії планують, що 80 відсотків усіх працівників заводу становитимуть робітники-оператори виробництва, а 20 відсотків — офісні працівники.

«Якщо компанія вийде на задекларовану потужність, це буде найбільша інвестиційна угода в Івано-Франківській області за роки незалежності», — зазначив міський голова Коломиї Ігор Слюзар.

За право отримати такого інвестора Коломия змагалась з іншими населеними пунктами країни. Місто запропонувало компанії облаштувати усі комунікації за свій кошт. Для цього перенесли лінію електропередач та газопровід. Міська влада перенана, що такі зусилля дадуть позитивний ефект.

«Це дуже соціально відповідальний інвестор. Компанія уже побудувала нам дитячий майданчик, обіцяє долучатись до інших соціальних проектів. Однак найголовніше — це нові робочі місця. У нас в Коломиї найбільша проблема — безробіття. Сподіваюсь, з Leoni ми її вирішими», — наголосив коломийський мер.