Мін’юст планує створити єдиний реєстр нотаріальних дій
flickr.com/ebertek

Мін’юст планує створити єдиний реєстр нотаріальних дій

Як повідомляє керівник Головного територіального управління юстиції у м.Києві Станіслав Куценко в колонці для видання «Новое Время», протягом найближчих трьох років Міністерство юстиції планує запровадити електронний нотаріат у вигляді єдиного реєстру нотаріальних дій.

Запуск електронного нотаріату дасть можливість кожному громадянину зайти у систему та перевірити відомості про нотаріальні дії, які були вчинені за його участі. 

Зараз нотаріуси користуються доступом до восьми окремих електронних реєстрів. До того ж, архів будь-якого нотаріуса зберігається на паперових носіях. Зберігання архіву створює постійні витрати на папір та металеві шафи, фізично займає зайве місце.

«Відмова від паперових архівів та перехід до електронного документування полегшить роботу нотаріуса. У єдиній базі простіше буде знайти необхідний документ, а за частиною документів громадяни не будуть мати необхідність приходити, бо зможуть самостійно їх переглядати та отримувати копії. » Такої думки притримується Станіслав Куценко.

Для запровадження та реалізації в Україні електронного нотаріату необхідно привести до європейських та світових стандартів законодавство регулювання сфери діяльності нотаріату. Подібне законодавство діє у США. На законодавчому рівні там закріплено право нотаріуса засвідчувати справжність електронних документів за допомогою електронного підпису.

Запровадження системи електронного нотаріату вимагає також чіткої процедури зберігання документів та забезпечення захисту. В першу чергу, треба провадити захист від Ймовірних кібератак. Тому на часі застосування різних правових і технічних засобів, використання сучасних технологій.