Мінприроди створило інтерактивну карту пунктів прийому вторсировини в Україні

Інтерактивну мапу сміттєзвалищ, запроваджену Мінприроди восени 2016-го, доповнили даними про розташування приймальних пунктів вторсировини: батарейок, скла, макулатури, пластика, люмінесцентних ламп та іншого. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерство екології та природних ресурсів.

Як зазначили у відомстві, на карту вже нанесено понад 700 пунктів по всій Україні. Новий сервіс дозволяє дізнатися адресу пункту та перелік груп відходів, які він приймає.

На сьогодні найбільше таких об’єктів зареєстровано столиці — 199, на Харківщині — 84, у Закарпатській області — 75, на Дніпропетровщині — 72.

За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, зібрані дані мають не лише полегшити пошук пунктів приймання вторинних відходів. Очікується, що це дозволить залучати все більше українців до роздільного збирання сміття.

ecomapa.gov.ua

«Це вкрай актуальна тема, враховуючи не лише наші зобов’язання перед ЄС, але й весь той негативний вплив, якого зазнає природа і самі люди через неправильне поводження із відходами», — сказав він, додавши, що столиця України щороку виробляє 1,5 млн тонн відходів, з яких утилізують лише п’яту частину.

Семерак наголосив, що проблема сортування та переробки відходів має вирішуватися як на рівнях всіх гілок влади, так і на рівні самосвідомості громадян.

«Не забуваємо, що змішані відходи — це сміття, а зібрані роздільно є ресурсами. Наприклад, 1 тонна макулатури зберігає від вирубування близько 20 дерев», — зауважив міністр.

Для того, щоб знайти пункти приймання вторинних відходів, слід на Інтерактивній мапі сміттєзвалищ (під її зображенням) знайти рядок «Шари». У списку необхідно обрати «Пункти прийому вторсировини».

Після вибору колір позначень на карті стане синім. Далі залишиться обрати найближчі місця розташування пунктів.

Сервіс працює у тестовому режимі. Попри це користувачі мають змогу вносити корективи до опублікованих даних, приміром, підправляти адресу та інше.

Також користувачі можуть додавати інформацію про нові пункти, що з’явились у їх місті, але ще не позначені на мапі.

Нагадаємо, на двох столичних вулицях встановили перші контейнери, куди можна викидати відпрацьовані батарейки, ртутні термометри та енергоощадні лампи.