Мін'юст запустив онлайн-платформу "Я МАЮ ПРАВО!"
facebook.com/minjust.official

Мін’юст запустив онлайн-платформу «Я МАЮ ПРАВО!»

Міністерство юстиції України запустило офіційний сайт загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Мета проекту — формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та надання механізмів щодо їх захисту. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

«Захист прав громадян є одним з ключових завдань Мін’юсту. За три роки ми створили одну з найкращих систем надання безоплатної правової допомоги. Цього року ми зробили наступний крок і дали старт проекту «Я МАЮ ПРАВО!», в рамках якого ми доносимо українцям інформацію про їхні права і вчимо ці права захищати», — заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

Він додав, що запуск сайту проекту – важливий крок, оскільки кожен тепер може отримати необхідну інформацію щодо захисту своїх прав у різних життєвих ситуаціях, скориставшись порталом. Зараз там уже можна дізнатися, як поводитись у ситуаціях, коли хтось намагається відібрати майно чи бізнес, що робити, якщо за навчання чи складення іспиту вимагають хабара, як можна вирішити спір без звернення до суду.

Зазначається, що на сайті регулярно з’являтимуться нові матеріали, які навчатимуть користувачів, як не допустити порушення своїх прав, наприклад, під час оформлення договору оренди землі чи нарахування субсидій. Крім того, на порталі можна знайти актуальну інформацію про проект, свіжі новини та контакти для звернень у випадку порушення прав.

Загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізує по всій Україні Мін’юст у співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції. Проект втілюється за підтримки міжнародних партнерів та донорів. Його важливим елементом є створення на базі Кабміну моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян.