Молодь з України та діаспори стажуватиметься у Верховній Раді та центральних ЗМІ
facebook.com/CKYMO

Молодь з України та діаспори стажуватиметься у Верховній Раді та центральних ЗМІ

Талановита молодь з української діаспори та України з 14 по 22 листопада буде проходити стажування у Верховній Раді та центральних ЗМІ. Про це повідомляє Укрінформ.

Повідомляється, що центральними ЗМІ, в яких проходитиме стажування частини учасників проекту, стануть інформаційне агентство Укрінформ і телеканал UA TV. Як зазначила координатор проекту Ганна Крисюк, участь у стажуванні є безкоштовною. Для участі необхідно заповнити реєстраційну анкету, яка вже сьогодні, 29 вересня, має з’явитися на сайтах Мінінформполітики та Світового конгресу українських молодіжних організацій. Віковий ценз для участі складає від 18 до 35 років.

Опрацювання анкет триватиме до 20 жовтня, в результаті буде відібрано 40 учасників проекту: 30 з діаспори та 10 з України. Після цього вони об’єднаються у групи, кожну з яких закріплять за одним із десяти нардепів, що беруть участь у програмі. Повідомляється також, що найуспішніші стажери отримають сертифікати. Протягом шести місяців після повернення до своїх держав вони повинні будуть підготувати презентації України.

Проект ініційовано СКУМО. Про його загальні умови під час прес-конференції розповів президент організації Мирослав Гончак. «Молодь діаспори разом із українською молоддю стажуватиметься у Верховній Раді України, у національних ЗМІ, а також братиме участь у поїздках народних депутатів на їхні виборчі округи. Кінцевим результатом проекту стане те, що кожна група стажерів подаватиме пропозиції щодо поліпшення співпраці з діаспорою в галузі молодіжної та державної політики», — зазначив він.

Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема підкреслив, що серед учасників стажування організатори хотіли б побачити журналістів, представників громадських організацій, а також працівників органів державної влади з інших країн. Ярема також додав, що саме на період стажування припадають парламентські слухання, присвячені ролі, яку молодь могла б відіграти у процесі децентралізації. «Тут може бути цікавим досвід молодих українців із різних країн, які проходили ці етапи, зокрема з Литви, Данії, з балтійських країн», — наголосив він.