МОН починає розробку закону "Про освіту дорослих"
flickr.com/euiweb

МОН починає розробку закону «Про освіту дорослих»

При Міністерстві освіти і науки України створять робочу групу, яка працюватиме над створенням закону «Про освіту дорослих». До її складу увійдуть представники МОН, освітяни та представники громадських організацій. Як повідомляє Урядовий портал, про це в ході круглого столу «Законодавче забезпечення розвитку освіти дорослих в Україні» заявив перший заступник Міністра освіти Володимир Ковтунець.

Як підкреслив президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень, цей закон важливо прийняти найближчим часом. Він зауважив, що в сучасному світі, де швидко зростають обсяги нових знань, людина має навчатись протягом усього життя. На його думку, зараз Україна дає для цього мало можливостей, і саме це має змінити новий закон.

«Ми вже заклали в новий Закон “Про освіту” можливості для розвитку освіти дорослих. Це інноваційна зміна для нашої держави, але передові країни світу вже давно зрозуміли необхідність цього і надають своїм громадянам широкий вибір  для перекваліфікації та професійного розвитку. У нас є для цього можливості», – розповів Василь Кремень. Він також додав, що існує потреба формування громадської думки для підтримки освіти дорослих та шукати різні шляхи її фінансування

Своєю чергою, директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров наголосив, що освіта дорослих охоплює багато освітніх напрямків. Тому фінансувати її потрібно як державним коштом, так і за рахунок громади, бізнесу й окремих громадян. «Формування схеми фінансування в межах цього трикутника може забезпечити сталий і багаторічний розвиток системи освіти дорослих», — пояснив Олег Шаров.

Учасники круглого столу визначили такі напрямки роботи над новим законом: легітимізація терміну «освіта для дорослих»; визнання суспільної корисності цієї освіти; здійснення підготовки професійних кадрів для системи освіти дорослих. Як зазначила голова правління Громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих» Лариса Лук’янова, важливою є державна підтримка наукових досліджень у галузі освіти для дорослих та надання гарантій її розвитку за рахунок достатнього фінансування.

У розробці закону також візьме участь Інститут міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів. Він працює над створенням сталих структур для розвитку освіти дорослих у 35 країнах світу.

Повідомляється, що пропозиції до концепції закону мають бути подані до 15 листопада.