МОЗ України підтримує законопроект про трансплантацію органів
dominique cappronnier / Flickr.com

МОЗ України підтримує законопроект про трансплантацію органів

Міністерство охорони здоров’я України підтримує законопроект № 2386а-1 про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів, розроблений комітетом Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись заступник міністра охорони здоров’я України Олександра Лінчевського.

«Ми підтримуємо останню версію закону про трансплантацію. Але є три технічних питання — щодо фінансування системи трансплантації, функціонування — можливо, його функції (центру трансплантації — ІФ) будуть врегульовані підзаконними актами. Третє питання — експертний, хірургічний стосується забору трупних матеріалів», — зазначив він.

Законопроект із трансплантації після його доопрацювання робочою групою розгляне профільний комітет на засіданні 4 жовтня.

21 квітня 2016 Верховна Рада прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини (№2386а-1), який передбачає презумпцію незгоди на трансплантацію.

Згідно з текстом законопроекту, розміщеним на сайті Верховної Ради, при кожному медичному закладі, який отримав відповідну акредитацію від Міністерства охорони здоров’я, будуть створені спеціалізовані відділення трансплантології. Також буде створено етичні комітети, які фіксуватимуть волевиявлення реципієнтів, контролюватимуть діяльність установи на предмет недопущення порушень основних принципів добровільності й безкорисливості, норм законодавства.

Законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальності за порушення порядку трансплантації органів або анатомічних матеріалів. Згідно з текстом проекту закону, його реалізація не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

Колишній заступник міністра охорони здоров’я Оксана Сивак зазначила, що створення системи трансплантації насамперед вимагає формування чітких критеріїв і механізмів взаємодії лікарів та медичних установ, визначення потреби населення в трансплантації, а також створення стандартів трансплантації.