МОЗ запускає єдину електронну систему медичних оглядів українців

МОЗ запускає єдину електронну систему медичних оглядів українців

З вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігатимуться в єдиній електронній системі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Таким чином в МОЗ намагаються впорядкувати професійні медогляди й унеможливити використання  підроблених довідок та санітарних книжок. До кінця року планується підключення до системи близько 3 тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях України і поступова заміна паперових бланків медичних оглядів на електронні.

«Професійний медогляд є обов’язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, та декретованих осіб — вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо», — йдеться у повідомленні МОЗ.

Професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі.

Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно.

З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано до системи “Електронне здоров’я”. Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов’язковою до використання усіма споживачами відповідної інформації.