"Музей-Арсенал" у Львові створив копії експонатів для незрячих
lhm.lviv.ua

«Музей-Арсенал» у Львові створив копії експонатів для незрячих

У Львові вперше створили копії музейних експонатів, до яких можна торкатися. Таку новинку запровадили у відділі «Музей-Арсенал» Львівського історичного музею. Про це повідомляє ZAHID.NET.

Досі у музеях Львова люди з вадами зору могли тільки слухати екскурсії. Ініціатори мали на меті зробити музей більш доступним для незрячих.

«На слух екскурсія буде нецікава людині, бо забагато інформації. Цікавіше доторкнутися. І тому така ідея виникла, щоб такі муляжі створити і давати людям, щоб вони були безпечними на дотик», ‒ пояснює завідувач відділу «Музей-Арсенал» Тарас Процак.

Загалом там створили 10 точних копій експонатів, серед яких середньовічний меч, пернач, щит, нагрудник, шолом, бойова рукавиця. Усі леза та кінці негострі, тому безпечні.

Незрячий львів’янин Михайло Петрів прийшов у музей випробувати муляжі.

«Дуже зручно оглянути руками і уявити точний оригінал, тому що інакшої можливості я не вбачаю. До того я тільки таке зустрічав, коли ми були у Стокгольмі, там вже таке практикується. Там посеред площі виготовлений макет площі. Таке і в нас вже починається, у нас вже є така Ратуша при вході в міську раду. Це тішить і відкриває нові можливості для людей з вадами зору», ‒ ділиться враженнями Михайло Петрів.

Наразі такі копії експонатів у Львові є лише в Арсеналі. Музейники обіцяють зробити муляжі і в інших відділах історичного музею. З часом такі експонати стануть доступні не лише для людей з вадами зору, а й для будь-яких відвідувачів.

У листопаді Історичний музеї відкриє окреме приміщення для більшого інтерактиву.

«Окрема кімната буде облаштована з гарними столами, де можна буде проводити ці всі заходи, майстер-класи і для дітей, і для дорослих, зокрема й для людей з особливими потребами», ‒ зазначила старший науковий співробітник Історичного музею Наталія Ленцик.