Накопичувальна пенсійна система може запрацювати з 2019 року

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував парламенту запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування з 1 січня 2019 року. Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбуку віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

«З 1 січня 2019 року запрацює другий рівень пенсійного страхування — накопичувальна пенсійна система! Комітет соцполітики підтримав відповідну пропозицію народних депутатів», — написав він. Також віце-прем’єр додав, що рішення комітету ще має підвердити парламент.

Як повідомлялося раніше, до законопроекту щодо пенсійної реформи у Верховній Раді подано близько 2100 поправок.

За інформацією «Українських новин», на засіданні комітету соцполітики нардепи підтримали відповідні поправки до законопроекту про пенсійну реформу №6614 при підготовці його до другого читання. Зокрема у поправках зазначається, що перерахування страхових внесків у накопичувальну систему пенсійного страхування має бути впроваджено з 1 січня 2019 року.

Підготовані поправки також передбачають, що учасниками накопичувальної пенсійної системи будуть особи, які станом на 1 січня 2019 року підлягатимуть обов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Ті, кому 1 січня 2019 року залишатиметься менше 10 років до досягнення пенсійного віку, можуть відмовитися від внесків у накопичувальну пенсійну систему. Також згідно з поправками, особи, які досягли пенсійного віку, не можуть робити внески в накопичувальний фонд.

Крім того, якщо закон приймуть у вигляді, підготованому комітетом, КМУ отримає доручення до 1 липня 2018 року забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.