Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки — МОЗ

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки — МОЗ

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Про це наголосили у МОЗ.

Таким чином невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки.

«Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу», — пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я.

У МОЗ нагадали, що наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. Так, на початку цього року в Україні спалахнула епідемія кору. В МОЗ пояснювали, що ця ситуація виникла через низький рівень вакцинації дітей в країні та відсутності колективного імунітету.

Раніше Міністерство охорони здоров’я України оновило календар профілактичних щеплень: