Незабаром з’явиться єдина українська православна церква
president.gov.ua

Незабаром з’явиться єдина українська православна церква

Петро Порошенко: Україна як ніколи близько до появи Автокефальної Помісної Православної Церкви.

Порошенко провів перемовини з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Сам президент зробив відповідну заяву під час зустрічі з головами фракцій 17 квітня. Повідомляє УНІАН.

«Ми провели загалом більше 7 годин (зустріч з Патріархом Варфоломієм, — ред.). Я можу вам наголосити приємну новину. Що на сьогоднішній день Україна як ніколи близька до появи в Україні власної автокефальної помісної церкви. Це засвідчить не лише позиція Вселенського Патріарха, але і позиція членів Синоду», — наголосив Порошенко.

Проте необхідне звернення не лише керівника держави, а і церковних ієрархій. Як наголосив президент, відповідне звернення уже підписали усі єпископи Української православної церкви Київського патріархату і Автокефальної церкви.

«Хочу повідомити, що після моєї зустрічі з патріархом Філаретом всі єпископи УПЦ КП поставили свої підписи в зверненні до Вселенського Патріарха щодо надання Томосу новій Українській православній автокефальній церкві. Всі до єдиного. В мене також відбулася зустріч з митрополитом Макарієм, главою Української автокефальної православної церкви. І сьогодні зранку я був проінформований про результати архієрейського собору Української автокефальної православної церкви з дуже приємною новиною — всі без виключення архієпископи УАПЦ підписали звернення до Вселенського Патріарха і до президента. Друзі, за 26 років це перший документ, який об’єднав всіх ієрархів цих церков», — підкреслив президент.

Крім цього, Петро Порошенко зазначив, що єпископи інших церков підписали, або розглядають можливість підписання звернення до Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу на автокефалію. Порошенко також закликав Верховну Раду якнайшвидше підтримати це звернення.

«Я хочу звернутися до вас, колеги народні депутати, з проханням підтримати це Звернення. І хочу звернутися до українського народу, бо вибір і рішення також за вами – підтримати ієрархів, підтримати Президента, підтримати Парламент і набути Єдину Помісну Православну Українську Церкву. Вірю, що це, з Божою допомогою, відбудеться», — сказав Петро Порошенко.

Президент сподівається, що ухвалити це рішення буде змога до 1030-ї річниці Хрещення Русі (28 липня 2018 року, — ред.).

«Це є подія Незалежності України, яка відбувається у дуже непрості часи для того, щоб ми мали свою єдину автокефальну церкву, молитовно поєднану з іншими помісними церквами, але адміністративно ніяк не залежну ані від Москви, ані від кого іншого».

При цьому Порошенко наголосив, що єдина українська церква не стане державною.

«Усі віруючі мають і матимуть вільне право обирати як храм, так і церковну юрисдикцію. І хочу окремо наголосити, що хто захоче залишитись в тій церкві, яка збереже єдність з Російською православною церквою, вони також зберігають гарантоване право власного вибору», — зауважив Порошенко.

Довідка:

Томос про автокефалію — декрет, послання у деяких важливих питаннях церковного устрою, в тому числі офіційного проголошення автономії в управлінні або автокефалії. Шляхом надання Томосу деякій частині «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.