Оприлюднено рейтинг ТОП-200 українських університетів
ktpu.kpi.ua

Оприлюднено рейтинг ТОП-200 українських університетів

Академічний рейтинг вишів «Топ-200 Україна 2018» було створено Центром міжнародних проектів «Євроосвіта», в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence. Абсолютними лідерами стали КНУ ім. Шевченка та КПІ ім. Сікорського.

Про це повідомляє МОН України.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Київський національний університет імені Тараса Шевченка стали абсолютними лідерами рейтингу ТОП-200 університетів України у 2018 році.

КПІ ім.Сікорського отримав інтегральний показник діяльності – 84,74, КНУ ім.Шевченка – 80,59, а найближчий їхній конкурент – Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна – 48,95.

«Незважаючи на те, що ці два університети діють дещо в різних сферах суспільства, в національному вимірі за методикою «Топ-200 Україна», в 2018 році вони також отримали дуже близькі значення інтегрального показника (Iз), але із значним відривом віддалилися від групи інших університетів. Враховуючи досить близькі показники діяльності вказаних двох ЗВО за міжнародними і національними критеріями, в цьому році команда проекту «Топ 200 Україна» присудила їм загальне перше місце», – зазначається у повідомленні розробників.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, окреслені Конференцією IREG-9: «Рейтинги і акредитація — дві дороги до однієї мети» (23-25 травня, 2018р., м. Хассельті, Бельгія) та Конференцією міністрів освіти Європейського простору вищої освіти (24-25 травня 2018 р., Париж, Франція).

П’ятірку кращих вишів за рейтингом «Топ-200 Україна 2018» закривають Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» з показником 44,70 та Національний університет «Львівська політехніка» з результатом 44,66.

ТОП-10 університетів України виглядає так:

euroosvita.net

З повним рейтингом можна ознайомитися на сайті Євро Освіта.