Перевірка показала, що у Лук'янівському СІЗО жорстоко поводяться із в'язнями
Інформатор

Перевірка показала, що у Лук’янівському СІЗО жорстоко поводяться із в’язнями

Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини виявив у державній установі «Київський слідчий ізолятор» численні факти неналежного поводження з ув’язненими.

Як повідомляє прес-служба офісу омбудсмена, виявлені порушення свідчать про жорстоке чи таке, що принижує гідність, поводження персоналом установи із в’язнями і може бути розцінене як катування.

«У камері № 185, яка розрахована на утримування 16 осіб, на час візиту перебувало 17 в’язнів, ліжка яких розташовані впритул одне до одного, унаслідок чого у в’язнів відсутній особистий простір. Крім того, у зазначеній камері не дотримано рівень штучного освітлення, стіни вкриті грибком, постільні речі — брудні. У камерному приміщенні не встановлено бачка із питною кип’яченою водою, що передбачено відповідною нормою, затвердженою наказом Міністерства юстиції «, — йдеться у повідомленні.

Один із засуджених заявив, що 30 днів йому не надають можливість помитися. При цьому, працівники установи пояснили, що в’язні самостійно облаштовують у камерах засоби для миття, оскільки приміщення лазні понад рік, як вийшло з ладу через затоплення водою.

«Внаслідок бездіяльності службових осіб установи на території закладу відчувається нестерпний запах гнилих продуктів харчування, а також є загроза виникнення інфекційних захворювань», — додали у прес-службі офісу омбудсмена.

.За результатами візиту направлено листи реагування до Міністерства юстиції України та прокуратури Києва.