Перша презентація електонної картки відбулася на Тернопільщині

На базі Збаразького районного центру первинної медико-санітарної допомоги відбулася перша презентація електронної картки пацієнта. Про це повідомляють у прес-службі Тернопільської обласної держадміністрації.

Відтепер пацієнти користуватимуться єдиною електронною системою, де міститимуться дані про кожного з них. Це дозволить лікарям надавати якісно та кваліфіковано медичну допомогу.

Як зазначив під час презентації картки голова Тернопільської обласної ради Володимир Богайчук, це перший крок щодо реформи системи охорони здоров’я. «Все те, що обговорюється на рівні України і Міністерства, сьогодні реалізовується у Тернопільській області», — додав він.

«Першим кроком є електронна картка, з якою пацієнт приходить у реєстратуру й реєструється. Водночас, в нас працює сайт охорони здоров’я області, де є електронна система, в якій пацієнт також може зареєструватися. На сайті є перелік усіх лікарів первинної ланки й перелік лікувальних закладів, які надають медичні послуги. Тому пацієнт має вибір», – пояснив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук.

Ціна картки становить 15 гривень. З одного боку картка містить QR код, що дозволить сканувати дані про пацієнта. В електронній картці містяться такі дані: прізвище, ім’я, по-батькові, дата та рік народження, група крові і номер контактної особи.

«Це дуже добре, бо навіть, якщо особа перебуває без свідомості, то за допомогою такої картки її можна ідентифікувати і надати їй кваліфіковану медичну допомогу. За цим – майбутнє, і сьогодні всі країни світу працюють за такою системою. Тернопільщина ж першою в Україні презентувала електронну картку пацієнта», – підкреслив Володимир Богайчук.