Перша українська миротвориця Валерія Парада отримала звання полковника
Міністр оборони Степан Полторак і перша жінка-миротворец України, полковник Валерія Парада. Фото — facebook.com/womenua.today.

Перша українська миротвориця Валерія Парада отримала звання полковника

Підполковниця Валерія Парада, яка є першою жінкою-миротворцем в нашій державі, стала підполковником. Про отримання нею нового звання повідомив міністр оборони України Степан Полторак під час виступу на Першому Жіночому Конгресі, який проходить 22-23 листопада у Києві. Про це передає Main.in.ua з посиланням на Громадське радіо.

Зазначається, що Валерія Парада проходила службу в штабі Тимчасових сил ООН у Південному Лівані, у складі 81-ї тактичної групи ЗСУ Багатонаціональних сил у Республіці Ірак та у штабі сил КФОР — Міжнародні сили з підтримки миру в Косові. Вона також є Третьою Секретаркою Оборонної Секції Місії України при НАТО.

Під час виступу на Конгресі Степан Полторак наголосив, що у Міноборони та ЗСУ служать 55 000 жінок. Це є п’ятою частиною усього війська. Крім того, близько 6-ти тисяч жінок воювало на сході України.

На жіночому Конгресі обговорювали питання більшого залучення жінок до політичної та громадської діяльності, активізації участі жіноцтва у миротворчих процесах та інше.