Помер перший космонавт України Леонід Каденюк, - ЗМІ
jsc.nasa.gov
Фото — jsc.nasa.gov.

Помер перший космонавт України Леонід Каденюк, — ЗМІ

Пішов з життя перший космонавт України Леонід Каденюк на 68-му році життя. Про це повідомляє УНН з посиланням на інформацію з оточення, близького до Каденюка.

Повідомляється, що космонавт помер ще до приїзду швидкої допомоги. Сумна подія трапилась у столичному парку Царське Село.

Свої співчуття рідним та близьким Леоніда Каденюка висловив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Президент України Петро Порошенко також зробив з цього приводу повідомлення на своїй сторінці у соцмережі.

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району, Чернівецької області в сім’ї сільських вчителів. Після отримання у 1971 році диплома льотчика-інженера за спеціальністю «Пілотування і експлуатація літальних апаратів» він працював льотчиком-інструктором ЧВВАУЛ. В 1977 році закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. Отримав диплом і кваліфікацію «льотчик-випробувач». У 1995-му Каденюк був відібраний в групу космонавтів Національного космічного агентства України. У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох.