Помер видатний український поет та шістдесятник

Помер видатний український поет та шістдесятник

Український поет перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч Іван Драч помер у Феофанії на 82 році життя. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.

«Після важкої хвороби. Помер уранці. Значить, не нажився. Було йому 81 рік. Душа великого Поета, Кіномитця, Громадського діяча відлітає од нас… Ще учора увечері я говорив з дружиною, Марією Михайлівною. Надія лишалась, одначе ж сталося те, що сталося», — наголосив Тримбач.

За словами Тримбача, його поховають у рідному селі Теліженці на Київщині біля могили сина Максима, як заповів сам поет.

Іван Драч народився 1936 року в селі Теліжинці Тетіївського району на Київщині.

Перший вірш поета з’явився ще у 1951 році.

У 1958 році він вступив на філологічний факультет Київського університету імені  Шевченка, але його виключили через творчі та політичні погляди.  Драч згодом зумів відновитися, але на заочній формі.

Залишивши навчання, Драч працював в «Літературній Україні». Дебютував на початку 60-х років, коли  «Літературна газета» опублікувала його поему-трагедію «Ніж у сонці».

У 1962 році вийшла перша збірка поета — «Соняшник».

У 1964 році він здобув фах кінодраматурга на Вищих сценарних курсах у Москві. Після чого працював в сценарній майстерні Київської кіностудії імені Довженка.

У середині 80-х років його обрали до правління Київської організації Спілки письменників України, потім він став головою правління.

В кінці 80-х років поет став першим головою Народного руху України, тричі обирався депутатом Верховної ради.

До цього часу він очолював громадську організацію Конгрес української інтелігенції.

У 2006 році був удостоєний звання Герой України.

На рахунку поета більше 10 збірок, кіноповісті, сценарії. За його сценаріями було створено фільми: Пропала грамота, Криниця для спраглих та Камінний хрест. Найвідоміші літературні роботи Івана Драча: «Чорнобільска Мадонна», «Лист до калини», «Ніж у сонці», «Балада про соняшник».