Порядок нарахування субсидій змінився

Субсидії на індивідуальне опалення призначатимуться з 15 жовтня до 15 квітня, а термін призначення субсидій на централізоване опалення буде визначатися міським головою. Про це повідомляє Урядовий портал.

Раніше громадяни могли по-різному отримувати субсидію в жовтні і квітні, проживаючи в одному багатоповерховому будинку, але використовуючи різні види опалення.

Громадянам, які використовують централізоване опалення, субсидія в жовтні і квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування з урахуванням погодних умов. Відтак, опалювальний період міг починатися 18 жовтня та закінчуватися 10 квітня. Відповідно здійснювалося й нарахування субсидії.

Для громадян, які користуються індивідуальним газовим опаленням, опалювальний період починався з 1 жовтня і закінчувався 30 квітня. Однак з огляду на погодні умови, населення рідко самостійно вмикало опалення з 1 жовтня.

Щороку така ситуація призводила до збільшення сум невикористаних субсидій. Це питання не було врегульовано на місцевому рівні. Тому у травні цього року Уряд врегулював питання на користь субсідіантів.

«Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і обов’язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку і закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня» — йдеться у повідомленні.

Таке рішення в Уряді називають соціально та економічно обґрунтованим: раціональне використання енергоресурсів наближує країну до її стратегічної мети — стати енергонезалежною до 2020 року.