Президент підписав указ про захист дітей-сиріт
president.gov.ua

Президент підписав указ про захист дітей-сиріт

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа». Зокрема, у ньому йдеться про забезпечення житлом даної категорії дітей та підвищення для них соціальної допомоги. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Президента.

Зазначається, що ухвалений Порошенком документ повинен посилити захист особистих та майнових прав сиріт нашої країни.

Указ передбачає грошові компенсації для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за належне житло. Відповідна субвенція задля зазначених цілей має надходити до місцевих бюджетів з держбюджету.

У свою чергу Кабміну доручено щорічно враховувати у державного бюджеті кошти, які підуть на зведення малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла. Уряд також має опрацювати питання щодо розробки типових проектів щодо будівництва вказаних груп житла та вимог до нього.

Також Президент доручив урядовцям вирішити питання щодо підвищення розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях громадян.

Обласні ОДА та КМДА зобов’язано своєчасно виявляти зазначені категорії дітей, присвоювати їм необхідний статус та забезпечувати надання догляду та підтримки.

Крім того, Порошенко визначив необхідність запровадження програм з підготовки та підвищення кваліфікації працівників служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.