Радіодиктант Національної єдності цього року пройде у форматі міжнародного флешмобу
facebook.com/dyktant

Радіодиктант Національної єдності цього року пройде у форматі міжнародного флешмобу

17-й Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності, який проводиться 9 листопада, у День української писемності та мови, цього року пройде у форматі міжнародного флешмобу. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ. 

Зазначається, що про особливості проведення цьогорічного радіодиктанту сьогодні, 2 листопада, розповіла координаторка акції, ведуча спецпроекту «XVII Радіодиктант національної єдності» Аліна Акуленко.

«Радіодиктант упродовж 17 років дуже суттєво змінювався, і від статусу «перевірити, чи грамотно я пишу», ми на сьогодні дійшли до статусу величезного масового міжнародного флешмобу», — наголосила вона.

Акуленко також зазначила, що метою акції є не перевірка грамотності, а єднання, що й закріплено в назві заходу. Вона закликала всіх охочих не тільки долучитися до написання, а й створити власний осередок диктанту — зібратися родиною, колективом чи з групою друзів.

За інформацію координаторки акції, після першого радіодиктанту, проведеного у 2000 році, організатори отримали близько тисячі робіт, а минулого року їх надійшло уже більше 21 тисячі. Зазначається, що протягом цього часу також значно розширилася й географія учасників: у 2016 році організатори отримали радіодиктанти, написані учасниками з Фінляндії, Італії, Великої Британії, Єгипту, Туреччини, Білорусі, Швецї, Португалії, Франції.

Крім того, повідомляється, що у Червоному корпусі КНУ ім. Т. Шевченка радіодиктант будуть писати митці, культурні діячі, студенти та учні київських шкіл. Ще одна локація цьогорічного всеукраїнського диктанту — місто Сєверодонецьк Луганської області, де акцію національного єднання та популяризації української мови координуватиме волонтерка і співачка, радник міністра культури Анжеліка Рудницька.

Радіодиктант почнуть транслювати на Першому каналі Українського радіо о 12:00 у наступний четвер, 9 листопада. Текст традиційно буде складатися з близько 150 слів, його прочитає доцент Київського університету ім. Б.Грінченка мовознавець Олександр Авраменко. Написані диктанти пропонують надіслати на адресу Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Зауважимо, що перевірятимуться лише роботи, надіслані 9 і 10 листопада. Для тих, хто напише диктант без помилок, передбачено символічні призи.