Російську мову виключили з переліку предметів ЗНО
testportal.gov.ua

Російську мову виключили з переліку предметів ЗНО

З переліку предметів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року вилучили російську мову. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на заяву директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія.

За його словами, перелік предметів, з яких можна скласти ЗНО у 2018 році, традиційний, однак скоротився на одну позицію і цьогоріч складає 11 предметів.

Вилучення російської директор УЦОЯО пояснив невисоким обсягом замовлення на відповідний тест.

«Це предмети із навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів. Щодо предмету, який був вилучений — це російська мова у зв’язку з тим, що обсяг замовлення на відповідний тест був невисокий», — зазначив він.

Тестування проходитиме за таким графіком: 22 травня – математика, 24 травня – українська мова та література, 29 травня – іспанська, німецька та французька мови, 1 червня – англійська мова, 4 червня – біологія, 6 червня – історія України, 8 червня – географія, 11 червня – фізика, 13 червня – хімія.

Кожен учасник ЗНО має право обрати для складання тестів до 4 предметів з 11.

«Потрібно розуміти, що для випускників поточного року мінімальна кількість предметів, яку вони можуть обрати – три. Це зумовлено тим, що це є мінімальна кількість предметів, з яких особа має проходити державну підсумкову атестацію. Вибір цих предметів повинен бути такий: українська мова є обов’язковим предметом ЗНО для будь-якої особи, яка проходить державну підсумкову атестацію у поточному році… на другому місці така особа повинна обрати або математику, або історію України як вибірково-обов’язкові предмети і на третьому місці може обрати на власний розсуд будь-який предмет, не зазначений мною на першій та другій позиції», — пояснив Карандій.

Також у 2018 році передбачається додаткова сесія ЗНО, яка пройде з 2 до 11 липня.

Нагадаємо, 9 січня почалася реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Реєстрація триватиме до 31 січня.

Раніше повідомлялося, що у 2018-му абітурієнти зможуть скласти ЗНО шрифтом Брайля.