Що найбільше турбує українців — результати опитування
Podrobnosti

Що найбільше турбує українців — результати опитування

Більшість українців назвали головною проблемою війну на сході України, а найменше їх турбує статус російської мови та відносини з Європейським Союзом. Про це свідчать оприлюднені результати опитування КМІС.

Порівняно з 2016-2017 роками занепокоєність громадян війною на Сході України, рівнем життя та економічною ситуацією дещо знизилась, проте залишається високою.

Також серед проблем, які найбільше непокоять українців, – рівень життя (54%), економічна ситуація (42%) та безпека України (23%).

Такі проблеми, як відносини між громадянами України різних національностей, відродження української нації, анексія Криму, хвилюють 5-6% громадян.

Політична ситуація в Україні теж стала непокоїти меншу частку громадян (від 15% у 2016-му до 13% у 2017-му, і 9% — у 2018-му). Українців більше стали турбувати екологічні проблеми (з 5-6% до 10%). За два роки також дещо зросла занепокоєність відносинами між громадянами України різних національностей (з 3,5% до 5%), проблемами відродження української нації (з 4% до 6%) та статусом російської мови в Україні (з 1% до 2%), але всі ці проблеми займають останні місця в ієрархії проблем для населення України.

За регіоном:

  • Хвилювання щодо безпеки України дещо більше характерні для жителів Західного і Південного регіонів (30% та 23% відповідно), порівняно із жителями Центрального та Східного регіонів (по 20%).
  • Частка громадян, занепокоєних злочинністю, вища в Центральному регіоні (18%), якщо порівнювати зі Східним регіоном (10%).
  • Відносини з Росією більше турбують жителів Східного (25%) та Південного регіонів (18%), відносно менше – жителів Центрального та Західного регіонів (9% та 11% відповідно). Така ж ситуація зі статусом російської мови в Україні : він більше турбує жителів Східного та Південного регіонів (по 5%), ніж мешканців Центрального та Західного регіонів (0,4% та 1%відповідно).
  • Відносини з Європейським Союзом порівняно найбільше турбують жителів Західного регіону (6%), і порівняно найменше – жителів Півдня України (2%).
  • Відносинами між громадянами України різних національностей більше стурбовані мешканці Південного регіону (7%) порівняно з мешканцями Центрального регіону (4%).

За статтю:

  • Жінок більше, ніж чоловіків, турбують війна на Сході України (72% проти 61%) та рівень життя (58% проти 50%).
  • Чоловіків порівняно більше, ніж жінок, хвилюють безпека України (28% проти 20%), політична ситуація (12% проти 7%), відродження української нації (8% проти 4%) і анексія Криму (7% проти 5%).