Супрун анонсувала початок роботи системи медстрахування у 2018 році
facebook.com/ulanasuprun

Супрун анонсувала початок роботи системи медстрахування у 2018 році

З 2018 року в Україні запрацює національна страхова система, яка покриватиме лікування українських громадян. Про це повідомляє у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вона зазначає, що страховку почнуть впроваджувати з первинної ланки медичної системи. При зверненні пацієнта до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра медичні послуги оплачуватимуться за державний кошт. Крім того, фахівця обиратиме пацієнт, виходячи виключно з якості отриманих послуг.

Зазначається, що для лікарів первинної ланки зміниться принцип роботи. Заробіток кожного окремого фахівця залежатиме від кількості пацієнтів. За планом, це буде стимулювати лікарів до надання більш якісних послуг, крім того, вони зможуть отримувати гідну платню за роботу, не залежачи від тарифної сітки. Спеціалісти зможуть обирати між приватною практикою як ФОП і найманою роботою в лікарні.

«Нова модель фінансування для закладів спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги запрацює з 2020 року. Проте у 2018-2019 року певні послуги будуть фінансуватися у рамках пілотних проектів», — повідомляє Супрун

Також вона зазначила, що оновлену систему медобслуговування вирішено запускати без співоплат — у класичному вигляді, в якому вона працює у Великій Британії і ряді інших країн. До цього питання Кабмін має повернутися ближче до 2020 року: за планом, співоплати запустять разом із новою моделлю фінансування амбулаторного та стаціонарного лікування.

Нагадаємо, вчора, 19 жовтня, Верховна Рада проголосувала за медичну реформу.