Супрун розповіла, звідки прийшов спалах кору та коли чекати нову партію вакцини

Наразі в Україні є близько 500 тис. доз вакцин від кору. Поставка ще 1 млн доз закупленої ЮНІСЕФ вакцини очікується у квітні. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«У квітні ми очікуємо поставки ще 1 млн доз, вони вже оплачені. Щотижня ми перерозподіляємо вакцини по регіонах. Якщо вакцини немає у вашій поліклініці, передзвоніть в обласній департамент охорони здоров’я, щоб ми могли перерозподілити вам вакцини», — заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час брифінгу Києві сьогодні, 16 січня.

За її словами, упаковки вакцини марковані індикаторами, які змінюють колір в разі порушення температурного режиму при транспортуванні.

Вона також заявила, що спалах кору прийшов до України з Румунії.

«Кір прийшов до нас з Румунії, де також є проблема з рівнем вакцинації», — наголосила Супрун.

За її словами, в Україні на кір захворіли 4782 особи, 75% хворих — діти. За словами Супрун, 86% хворих не були щеплені від кору згідно з календарем. Тому вона підкреслила, що єдиним дієвим засобом проти кору є вакцинація. Протипоказання до вакцинації від кору мають менше 1% дітей.

Минулого року від ускладнень кору в Україні загинуло шестеро людей, з них четверо — діти.

Раніше МОЗ повідомляло, що в Україні за останні 15 років спалахи кору було зафіксовано тричі: в 2001, 2006 і 2012 рр. Зокрема, в 2012 році на кір захворіло близько 13 тис. осіб.

Нагадаємо, 10 січня стало відомо, що через відвідини цирку «Кобзов» у столиці захворіло 20 дітей. Тоді ж перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що у Києві на місяць заборонили роботу цирку «Кобзов». Втім, цирк «Кобзов» продовжує працювати у Києві попри заборону.

Станом на 12 січня у столиці України зафіксували 74 випадків захворювання на кір, а 15 січня число сягнуло 87.

Через спалах кору на Одещині та Львівщині продовжили канікули. В Одесі дітям без щеплень заборонили відвідувати дитсадки та школи.

Місцева влада Запоріжжя повідомляє, що в області вже 122 людини захворіли на кір. Спалах кору триває у Чернівецькій області: на 13 січня зареєстровано 468 випадків захворювання.