Тепер, щоб отримати громадянство, потрібно буде скласти обов’язковий іспит з української мови
ukrinform

Тепер, щоб отримати громадянство, потрібно буде скласти обов’язковий іспит з української мови

Віднині в установленому порядку запровадять сертифікаційний іспит з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття громадянства України.

Про це йдеться в указі глави держави №156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України» від 31 травня, опублікованому на сайті президента.

Указом передбачено затвердження цільової програми на 2018 – 2028 роки, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.

Згідно з документом, Кабмін протягом місяця має створити експертну групу, яка проведе аналіз сучасної мовно-культурної ситуації в Україні, розробить критерії оцінки ефективності державної мовної політики і політики у сфері культури та механізми моніторингу мовно-культурної ситуації на постійній основі.

Зокрема планується запровадження «в установленому порядку сертифікаційного іспиту з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України».

Зазначимо, що за діючими правилами, щоб отримати українське громадянство, потрібно лише надати довідку про знання державної української мови, яку видають заклади освіти.