Турчинов вимагає від СБУ запровадити санкції проти українських ЗМІ, які транслювали "парад" у "ДНР"
facebook.com/rnbou

Турчинов вимагає від СБУ запровадити санкції проти українських ЗМІ, які транслювали «парад» у «ДНР»

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов звернувся до СБУ з вимогою запровадити санкції проти українських ЗМІ, які вели трансляцію «параду Перемоги» з окупованого Донецька під заголовком «Трансляція з ДНР». Таке повідомлення з’явилося на сторінці Турчинова у Facebook.

«Адекватна протидія інформаційній агресії — необхідний та важливий елемент захисту нашої країни. Саме тому я звернувся з офіційним листом до СБУ щодо розслідування цього правопорушення та внесення електронних ЗМІ, які забезпечували пряму трансляцію «святкування» окупаційних військ Росії в Донецьку, до санкційного списку», — написав Турчинов.

Такі дії він назвав популяризацією терористичної організації.

«Тиражування інформаційної отрути, щоб посіяти розбрат та зневіру, та, підмінивши поняття, перетворити визвольну війну на громадянську — один з пріоритетів гібридної війни, що веде проти нас Росія. А в цьому випадку ми можемо говорити і про цілком конкретний злочин — популяризацію терористичної організації».

Згадав також Турчинов і про те, що «у Німеччині та Франції розробляють та ухвалюють жорсткі законодавчі акти щодо протидії інформаційному тероризму та інформаційним фейкам. І це відбувається у відповідь саме на російську інформаційну та пропагандистську агресію, яка загрожує вже всьому демократичному світові».

«Зважаючи, що Україна знаходиться на передовій у цій війні, нам необхідно негайно імплементувати їх напрацювання та досвід до українського законодавства», — написав Олександр Турчинов.

Для прикладу, трансляцію заходів у самоназваній «ДНР»​ транслювало, зокрема, видання «Кореспондент». За повідомленнями ЗМІ, на «парад» бойовики вивели військову техніку: БТР-80, БМП, танки Т-64 і Т-72, ЗРК «Стріла-10», самохідки «Гвоздика», «Гради», полкові міномети, протитанкові гармати «Рапіра», гаубиці Д-30 і «Мста-Б».