У Бабиному Яру відкриють експозицію надгробків єврейського кладовища

У Бабиному Яру відкриють експозицію надгробків єврейського кладовища

Сьогодні, 27 вересня, у Києві в Бабиному Яру презентували проект Лапідарію з могильних плит колишнього єврейського кладовища, яке було знищене під час Другої світової війни. Про це повідомляють «Українські новини».

Понад 70 надгробків (мацев) та меморіальних плит колишнього єврейського кладовища були  знайдені співробітниками заповідника у Реп’яховому яру. Усі об’єкти виставили як експозицію уздовж «Дороги скорботи», яка проходить від будівлі контори колишнього кладовища (вул. Мєльнікова, 44) до пам’ятного знаку «Менора».

Створення Лапідарію ініціював Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» спільно із Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр».

Історик-києвознавець Михайло Кальницький розглядає проект Лапідарію з могильних плит колишнього Єврейського кладовища, в Києві, 27 вересня 2017 р.

«Якщо наша з вами пам’ять про минуле — це фундамент історичної справедливості, то створення Лапідарію можна назвати одним з кроків на шляху до її облаштування», — сказав під час презентації проекту генеральний директор заповідника Борис Глазунов.

За словами генерального директора меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Маріка Сівця, Лапідарій покликаний відновити історичну справедливість і увічнити пам’ять жертв тоталітарних режимів.

Після громадських обговорень об’єкти будуть виставлені на території заповідника у якості експозиції.