У Черкасах відкриють дослідницький центр у форматі «Кремнієвої долини»
flickr.com/ibbl

У Черкасах відкриють дослідницький центр у форматі «Кремнієвої долини»

У квітні 2018 року група компаній «Ukravit» планує запустити науковий центр в форматі «Кремнієвої долини» у Черкасах. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Національний промисловий портал.

За словами власника «Ukravit» Віталія Ільченка, у науковому центрі площею у 2500 квадратних метрів студенти та вчені матимуть змогу втілювати свої проекти в життя.

У підземній теплиці центру можна досліджувати різні культури круглий рік, водночас економлячи на обігріві. Для них вже закупили освітлювальне обладнання із США та Японії. Зазначається, що проект готовий на 70-80%.

Вчені вже мають обладнані лабораторії, а до кінця 2017 року завезуть решту обладнання.

«Велике значення мають умови, де працюють люди. Ми зробили, щоб їм було приємно, звертаючи увагу навіть на такі деталі, як колір меблів. Устаткування для лабораторій підбирали швейцарські фахівці. Тому іноземні вчені, вже відвідували центр, тихо заздрять і навіть просяться на роботу», – зазначив Ільченко.

За його словами, проект буде фінансуватися коштом «Ukravit» та вітчизняних банків.

У центрі будуть працювати дві групи науковців, в тому числі 7 докторів наук. Стратегічним завданням буде «зелена» хімія — проект, спільно розроблений українськими та швейцарськими вченими.

«Плануємо залучити 50 фахівців. Нас цікавлять всі високотехнологічні продукти, які зараз імпортуються, але можуть проводитися в нашій країні», – сказав власник «Ukravit».

Крім того, у лабораторіях будуть аналізувати ґрунт за 80-ма складовими. Поки що такі послуги в Україні не надаються.

«Аналогів таких центрів немає в Україні і найближчому зарубіжжі. Будемо набирати насамперед молодих вчених з України, яким будуть надані всі умови для розвитку», – наголосив Ільченко.