У Чернівцях кіберполіція викрила хакера, який зламав сервер великого мобільного оператора
cyberpolice.gov.ua

У Чернівцях кіберполіція викрила хакера, який зламав сервер великого мобільного оператора

У Чернівцях кіберполіція спіймала хакера, який зламав сервер одного з найбільших операторів мобільного зв’язку в Україні. Чоловік несанкціоновано втрутився у роботу сервера компанії і на правах адміністратора організував собі «безліміт» на використання 3G-інтернету та поповнив собі рахунки. Компанії було завдано збитків на суму понад мільйон гривень. Про це повідомляють на сайті кіберполіції.

«До поліції звернулись представники одного із найбільших мобільних операторів країни з повідомленням про втручання невідомих осіб до мережі та комп’ютерних систем компанії. Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області провели ретельну перевірку отриманої інформації», — йдеться у повідомленні.

За результатом проведення оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що протиправних дій у комп’ютерних мережах причетний 29-річний мешканець Чернівців.

Встановлено, що втручання в роботу комп’ютерних мереж компанії чоловік вчинив ще на початку року. Шляхом підбору паролів він отримав доступ до серверів компанії на правах адміна. У подальшому хакер здійснив поповнення трьох своїх особистих рахунків в на суму близько мільйона гривень. Таким чином зловмисник користувався послугами компанії за її ж рахунок.

Крім того, у липні поліцейські зафіксували несанкціоноване активування хакером більш як ста скретч-карт цього ж оператора мобільного зв’язку на загальну суму понад 10 тисяч гривень. За оперативною інформацією, чоловік шукав шляхи збуту цих скетч-карт для переведення коштів на картках у готівку.

З квартири зловмисника поліцейські вилучили 3g модеми зі зміненими ESN номерами, комп’ютери, жорсткі диски, Wi-Fi маршрутизатори, мобільні телефони та більше півсотні оптичних дисків.

Вилучену техніку направили до експертного центру для проведення відповідних комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних експертиз. Після отримання їх результатів, буде вирішено питання щодо оголошення зловмисникові про підозру.

За фактом розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку». Слідство триває.