У Генштабі ЗСУ анонсували реформу військкоматів
mil.gov.ua

У Генштабі ЗСУ анонсували реформу військкоматів

Військові комісаріати в Україні планують перетворити на вербувальні центри, що дозволить посилити заходи з залучення громадян до проходження військової служби за контрактом. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства оборони України. 

Зазначається, що про плани щодо реформи військкоматів розповів сьогодні під час брифінгу заступник начальника управління призову Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ полковник Валерій Дендебера.

«В провідних країнах світу, таких як США, Франція, Німеччина є так звані вербувальні центри. Вони займаються активним пошуком громадян для проходження військової служби за контрактом. Територіальні центри, котрі мають прийти на зміну військкоматам будуть кардинально відрізнятися насамперед новим підходом до здійснення комплектування», — наголосив він.

Згідно з повідомленням, на базі Чернігівського обласного та Козелецького районного військкоматів триває експеримент з перетворення військових комісаріатів на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Очікується, що новий підхід дозволить вдосконалити процес вербування охочих на військову службу за контрактом.

«Ми плануємо відійти від радянського пасивного способу комплектування, за принципом хто прийшов з тим працюємо, до активного. Будуть розгортатись спеціальні вербувальні дільниці, де проводитимуться з громадянами відповідні роз’яснювальні заходи щодо вступу на військову службу за контрактом», — пояснив Дендебера.

За планом, реформовані військкомати проводитимуть набір окремо для кожного виду військ ЗСУ. В Міноборони вважають, що створення центрів комплектування дозволить покращити мобілізаційну роботу і забезпечити більш прозоре та якісне надання адміністративних послуг громадянам.

Нагадаємо, нещодавно керівник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що до 2020 року українська армія повністю перейде на стандарти НАТО.