У Києві розпочався перший Український жіночий конгрес
Український Жіночий Конгрес / Facebook

У Києві розпочався перший Український жіночий конгрес

Сьогодні, 22 листопада, у Києві почав роботу перший Український жіночий конгрес, який має об’єднати політиків, ділових людей, представників медіа та громадянських активістів навколо ідеї забезпечення гендерної рівності в різних секторах українського суспільства. Захід організовано за ініціативи міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді «Рівні можливості». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Українського жіночого конгресу.

Як зазначається, захід зібрав близько 300 найактивніших жінок і чоловіків, успішних в політиці та бізнесі, представників неурядових організацій та медіа. Ідею забезпечення гендерної рівності в різних сферах суспільного життя України учасники Конгресу розглядають як базовий елемент сталого розвитку держави.

Під час відкриття заходу співголова МФО «Рівні можливості», секретар комітету ВР з питань свободи слова Олена Кондратюк наголосила, що програма Конгресу передбачає проведення низки важливих дискусій, у ході яких спікери та учасники обговорюватимуть питання зміцнення справедливості та гендерної рівності.

Перший Український жіночий конгрес триватиме сьогодні та завтра. За цей час організатори планують провести 7 дискусійних панелей. Вони будуть присвячені питанням більшого залучення жінок до політичної і громадської діяльності на різних рівнях, активізації участі жіноцтва у миротворчих процесах та загалом у безпековому секторі, шляхам боротьби з гендерно обумовленим насильством, подоланню гендерних стереотипів та оптимізації освітніх процесів, присвячених цій темі.

Зазначається, що у відкритті заходу взяв участь Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він підкреслив важливість подолання тих перешкод, з якими стикаються жінки в Україні, додавши, що сьогодні необхідно робити все, щоб змінювати свідомість українців у гендерних питаннях.

«І такий шлях ми розпочали — зі змін в законодавстві та напрацюванні механізмів, які дозволять жінкам брати участь в ухваленні рішень. Ми в багатьох питаннях почали рухатися вперед», — підкреслив Глава Уряду.

Він нагадав, що скоро при Кабінеті Міністрів розпочне роботу спеціальний Офіс з гендерних питань.

В обговореннях, що проводитимуться 22 та 23 листопада, візьмуть участь високопосадовці, українські та іноземні парламентарі, представники Кабміну, міжнародних організацій, місцевого самоврядування, українські та закордонні експерти.