У Києві встановили меморіальну дошку українському журналісту, вбитому під час зйомки в Іраку

У Києві встановили меморіальну дошку українському журналісту, вбитому під час зйомки в Іраку

У центрі Києва відкрили меморіальну дошку в пам’ять про загиблого у 2003 році в Іраку українського тележурналіста Тараса Процюка. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Як зазначається у джерелі, меморіальну дошку встановлено на будинку 8/16 по вулиці Богдана Хмельницького, де в 1990-х і початку «нульових» років розміщався офіс міжнародного інформаційного агентства Reuters.

На церемонії були присутні друзі та колеги Процюка.

Телеоператора Reuters Процюка убили 8 квітня 2003 року під час виконання телевізійної зйомки руху колони американської бронетехніки Багдадом.

«Екіпаж американського танку помилково прийняв лінзу телекамери за прилад навідника і здійснив постріл бойовим снарядом по готелю із зарубіжними журналістами. Разом з Тарасом загинув також оператор одного з іспанських телеканалів», — зазначили у відомстві.

Процюк знімав репортажі на багатьох війнах і військових конфліктах на рубежі XX і XXI століть. Зокрема, він засняв розстріл Білого дому в Москві і руйнування російськими солдатами Грозного, працював у країнах колишньої Югославії, Нагірному Карабасі, країнах Близького Сходу і Афганістані.

На момент загибелі Тарасу було 35 років. Цьогоріч 16 січня йому виповнилося б 50 років.