У Києві збирають підписи за початок роботи Театру на Подолі

Три дні тому на офіційному сайті Київради було зареєстровано петицію щодо введення в експлуатацію скандальної будівлі Театру на Подолі.

Автор петиції зазначає, що будівля театру є зразком сучасної архітектури та функціоналізму. «Вона відтіняє та підкреслює собою історичні пам’ятки навколо, не порушуючи ансамблю вулиці, та в той самий час не страждає псевдоісторизмом», — зазначено в петиції. Також у зверненні підкреслено, що в рекомендаціях щодо збереження спадщини ЮНЕСКО не схвалює ідеї надання новим будівлям у місцях історичної забудови схожості зі старими.

«Зовнішній вигляд нового театру може декому не подобатися, але існує також значна кількість людей, які вважають будівлю гарною. Києву потрібен новий театр! 18-е, 19-е та навіть 20-е століття пройшли. В 21-му столітті архітектори мають створювати будівлі, що відповідають новому часу», — вважає автор звернення.

На момент публікації цього матеріалу петиція зібрала 3 881 підпис з 10 тисяч, які необхідні, щоб міська влада розглянула звернення.

Київський академічний драматичний Театр на Подолі планували відкрити у травні 2017 року. Проте через негативні відгуки щодо зовнішнього вигляду театру в КМДА створили робочу групу, яка має запропонувати рішення, що влаштує всі сторони конфлікту. Поки такого рішення не з’явиться, театр працювати не буде.

Нагадаємо, 1 вересня організатори фестивалю Гогольfest заявили, що київський міський голова Віталій Кличко заборонив провjдити фестивальні заходи у приміщенні Театру на Подолі.