У Луцьку відкрили другий в Україні Центр слуху та мови

На базі Волинської обласної клінічної лікарні відкрито центр для людей із вадами слуху. Заклад стане першою на Волині та другою в Україні установою слуху та мови. Про це повідомляє видання День.

У відкритті центру взяв участь голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. Почесним відкривачем закладу був вчений зі світовим іменем — професор Генрік Скаржинський -, який є директором Інститут фізіології та патології слуху у Польщі. Скаржинський вперше у 1992 році розробив інноваційний метод лікування цілковитої глухоти за допомогою «равликових» імплантатів. У 1999 році вчений впровадив новітню та, що досить важливо, загальнодоступну програму перевірки слуху, мови та зору через Інтернет.

Крім того, польський професор у 2002 році вперше в  світі винайшов технологію лікування часткової глухоти у дорослих, а через 2 роки він вперше в світі прооперував немовля з подібною недугою.

Волинський центр слуху і мови став філіалом Інституту фізіології та патології слуху. Центр очолив Олександр Щурук — отоларинголог Волинської обласної клінічної лікарні.