У Мінсоцполітики переглянуть умови виходу на пенсію
Sveta Suvorina / Flickr

У Мінсоцполітики переглянуть умови виходу на пенсію

Сьогодні відбувся круглий стіл «Урядова пенсійна реформа – перший крок на шляху побудови сучасного пенсійного забезпечення в Україні» за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Про це повідомляє Урядовий портал.

Уряд підтримав поправку народних депутатів щодо пенсійної реформи. УНН відмічають, щи згідно цієї попроваки, з 2028 року українці, що мають страховий стаж 40 років, зможуть виходити на пенсію незалежно від віку.

«Це була поправка депутатів, ми її підтримаємо – з 2028 року люди, які мають 40 років стажу, будуть іти на пенсію незалежно від віку. Таким чином, кожен сам буде вибирати, коли йому йти на пенсію. І це буде залежати від того, скільки він працює і скільки він платить внесків. Це єдиний показник, універсальний для всіх», — зазначив міністр під час проведення круглого столу.

За словами міністра, вже з 1 січня 2018 року для виходу на пенсію в 60 років українцям необхідно буде мати страховий стаж 25 років, а з 2028 – 35 років.
Також Андрій Рева повідомив, що у Мінсоцполітики переглянуть список пільгових пенсій. На дострокову пенсію матимуть право громадяни, які працюють у шкідливих умовах праці, військовослужбовці та обмежена кількість інших категорій працівників.

Міністр наголосив: «На дострокову пенсію матимуть право ті, хто працює у шкідливих умовах праці по списку 1 і списку 2, люди, які реально витрачають своє здоров’я. По-друге, це повинні бути військовослужбовці, які зі зброєю в руках боронять Україну, вони матимуть право на пенсію за вислугою років і низка інших категорій працівників обмежена, які реально мають більші трудові
витрати, ніж всі інші».