У Мінсоцполітики розповіли про пенсійну реформу
facebook.com/MLSP.gov.ua
Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

У Мінсоцполітики розповіли про пенсійну реформу

Міністр соціальної політики Андрій Рева під час Години запитань до уряду, що пройшла сьогодні у Верховній Раді заявив, що солідарна пенсійна система у нинішньому вигляді нежиттєздатна, а також розповів про нові умови виходу на пенсію. Про це повідомляє агентство Укрінформ. 

«Ми констатуємо, що в нинішньому вигляді солідарна пенсійна система нежиттєздатна, і без докорінної модернізації немає шансів забезпечити подальше зростання пенсії», — зазначив Рева. Він підкреслив, що підвищення пенсій є пріоритетним завданням Кабміну, і заявив, що його буде вирішено за будь-яких умов. «Цього давно чекають 12 мільйонів пенсіонерів, більшість яких живуть за межею бідності», — додав міністр соціальної політики.

Рева наголосив, що одноразове підвищення пенсій не вирішить проблеми та висловив переконання, що розмір пенсії потрібно збільшувати щороку.

Відповідаючи на питання щодо нових умов виходу на пенсію, очільник Мінсоцполітики зазначив, що збільшення страхового стажу до 35 років є необхідним кроком, але запевнив, що уряд планує плавний перехід до впровадження нової норми.

«Запровадження нових вимог до страхового стажу, встановлення жорсткого співвідношення мінімальної заробітної плати та пенсії закладе основу до формування бездефіцитності Пенсійного фонду у довгостроковій перспективі», — повідомив Андрій Рева. Він також додав, що перехід до повної імплементації норми про 35-річний страховий стаж відбуватиметься протягом десяти років.

За словами міністра, у рамках пенсійної реформи планується залишити можливість виходу на пенсію для громадян, які працювали та сплачували внески 25 і більше років. «Ми не збільшуємо пенсійний вік для тих, хто вже має повний страховий стаж», — додав міністр. Також він зазначив, що наступного року уряд планує виплачувати допомогу в розмірі прожиткового мінімуму всім, хто має 15-25 років стажу і досяг пенсійного віку.

Як ми повідомляли раніше, з 2019 року в Україні може почати працювати накопичувальна пенсійна система.