У Нікополі пам'ятник воїнам АТО створили за допомогою 3D-друку
adm.dp.gov.ua/

У Нікополі пам’ятник воїнам АТО створили за допомогою 3D-друку

У Нікополі на Дніпропетровщині з’явився пам’ятник «Захисник України», присвячений українським військовим-учасникам бойових дій на Донбасі. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА. 

Висота скульптури становить близько 2 метрів, вага – 987 кілограмів. Монумент зроблений з бронзи, вкритої спеціальним захисним вологотривким шаром.

Як повідомляє УНІАН, прототипом для пам’ятника став реальний боєць — Олександр Ватава з 93-бригади, мешканець села Південне, який пройшов гарячі точки й досі служить у зоні проведення АТО. Скульптор відтворив обличчя військового за допомогою 3D-принтера та упродовж року втілював у бронзі.

За даними міської ради Нікополя, проект пам’ятника «Захисник України» за поданням матері учасника АТО Андрія Асмолова Людмили здобув перемогу у конкурсі на найкращий ескізний проект благоустрою центральної площі Нікополя та прилеглих територій «Місто для людей».

Співавторами монументу стали скульптор Микола Гапон, історик та громадський діяч Станіслав Каширний, фотограф Юрій Горобець, учасники АТО та члени родин загиблих солдатів.

Першу частину пам’ятника 15-тонний камінь, на якому вирізьблена мапа України — відкрили наприкінці минулого року.

За даними з Книги пам’яті, станом на жовтень 2017 року в зоні АТО загинуло найбільше бійців з Дніпропетровської області – 432.