У поліції розповіли про випадки жорстокого поводження з дітьми

Правоохоронці зафіксували випадки неналежного виконання батьківських обов’язків. Так, у Запоріжжі патрульні прибули розшукувати трьох малолітніх дітей, які втекли з дому після побиття батьками. Правоохоронців викликали сусіди неблагополучної родини.

Як повідомили у прес-службі правоохоронного органу, патрульні обшукали територію довкола будинку та знайшли двох хлопчиків із сестрою. Діти розповіли, що більше не хочуть жити з татом і мамою, які погано до них ставляться та підіймають руку.

Втікачів повернули батькам, на яких наклали штраф відповідно до частини 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). Наступного дня родину відвідали, щоб пересвідчитися, що дітей не ображають.

patrol.police.gov.ua

Ще один прикрий випадок стався теж у Запоріжжі. Патрульні прибули до під’їзду багатоквартирного будинку, де знаходилась боса, в одній білизні 7-річна дівчинка. Мати залишила дитину стояти на вулиці, а сама поїхала в інше місто. Дівчинка майже добу мерзла, чекаючи маму. Патрульні надали їй теплі речі, визвали швидку та відправили до міської лікарні.

У Рівному 27-річну п’яну матір, яку знайшли непритомною у під’їзді в оточенні двох дітей-дошкільників, також оштрафують відповідно до частини 1 статті 184 КУпАП.

Виявилося, що жінка знепритомніла від передозування спиртними напоями – у її крові виявили 4,01 проміле алкоголю. Дітей патрульні передали їхній бабусі.

patrol.police.gov.ua

Згідно із 184 статтею КУпАП для батьків, або осіб, що їх замінюють, передбачено штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання передбачених законом обов’язків. За повторне не виконання обов’язків сума штрафу зростає до 2-4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.