У Житомирі прийняли трирічну програму щодо бездомних тварин
flickr.com/visitorg

У Житомирі прийняли трирічну програму щодо бездомних тварин

На позачерговому засіданні Житомирської міської ради було затверджено програму «Житомир – дружнє місто до тварин», розраховану на 2018-2020 роки. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт міської ради Житомира.

Згідно з прийнятим документом, у місті планують запровадити електронну базу реєстрації та ідентифікації безпритульних і домашніх тварин.

Також програмою передбачається виконання у повному обсязі заходів з належного поводження з тваринами, у яких немає господарів. Зокрема, йдеться про відлов, підбір загиблих, здійснення стерилізації, щеплень від сказу.

Серед містян мають організувати просвітницькі зустрічі та заходи, присвячені темі гуманного поводження з братами меншими.

Крім того, у місті заплановано збудувати ветеринарну клініку, створити кабінет функціональної діагностики, кінологічний центр та центр каністерапії, що передбачає лікування тварин за допомогою спеціально навчених собак.

У міській раді зазначили, що протягом 2017 року 40% бездомних псів було стерилізовано.

«Для того, щоб зупинити зростання популяції необхідно стерилізувати щонайменше 70% всіх собак на вулиці, що дозволить довести чисельність безпритульних тварин до мінімального рівня, комфортного для міського середовища», — зауважили у міськраді.

Прийнята ініціатива передбачає виділення коштів у сумі 5,9 млн гривень.

Очікується, що програма забезпечить зростання частки стерилізованих тварин до 55%, зменшить кількість безпритульних тварин на 15% та скоротить випадки укусів людей.

Нагадаємо, у грудні 2017 року депутати Одеської міської ради визнали котів міста визнали частиною його екосистеми.