Ухвалено законопроект, що змінює порядок усиновлення дітей
alan/flickr

Ухвалено законопроект, що змінює порядок усиновлення дітей

Сьогодні, 18 жовтня, урядовці підтримали проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення соціального захисту дітей». Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Відповідно до законопроекту, лише родичі зможуть влаштовувати дітей під опіку чи піклування. В іншому випадку, коли у дитини немає родинних зв’язків з діючим опікуном/піклувальником, виключно суд буде приймати зазначені рішення. До того ж лише у суді буде встановлюватися  опіка/піклування у разі виникнення спорів між кандидатами на прийомних батьків.

Крім того, задля повного врахування інтересів дітей при усиновленні передбачено:

  • впровадження найбільшої різниці у віці між усиновлювачем і дитиною — 45 років;
  • обов’язкове навчання для громадян, які вирішили усиновити дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування;
  • позбавлення права батьків, що усиновили дитину, відмовлятися від неї. У таких випадках усиновлювачів будуть позбавляти батьківських прав.

У документі також йдеться, що виключно у суді вирішуватимуться спори між батьками щодо права виховувати дітей.

«Прийняття законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту дітей вразливих категорій, підвищенню ефективності реалізації державної політики щодо охорони дитинства, удосконалення діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціальної роботи з дітьми, які потребують особливої уваги з боку держави», — зазначили у Мінсоцполітики.

Раніше зазначалося про випадки жорстокого поводження з дітьми в Україні, які зафіксувала патрульна поліція.