Українські ліси рятують за допомогою флешмобу «Ялинка challenge»
flickr.com/Matt Malone

Українські ліси рятують за допомогою флешмобу «Ялинка challenge»

Перший в Україні флешмоб «Ялинка challenge» відбувся на Житомирщині, з метою акцентувати увагу населення на проблемі масштабності всихання лісів. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу міністерства аграрної політики та продовольства України.

До участі у флешмобі «Ялинка challenge» запросили журналістів, науковців, активістів, представників поліції та ДСНС.

Учасники вишикувалась у вигляді «живої» зеленої ялинки, тим самим демонструючи єднання думок і спільність позицій. Естафету житомирські лісівники передають усім своїм колегам.

«Тільки за минулий рік на Житомирщині короїдом пошкоджено майже 10% хвойних лісів. 22 тисячі гектарів – вже «мертві». Від всихання страждає і перлина краю – резерват Поліський заповідник, де «мертвими» деревами охоплено понад 400 гектарів», — зазначили у міністерстві.

Ідентичні проблеми із всиханням через шкідника мають Австрія, Чехія, Польща, Білорусь, Канада та Північна Америка. На даному етапі іншого способу боротьби із шкідником окрім «зачищення» хворого лісу і висадження нового – не існує у світовій практиці.

Нещодавно заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар заявив, що на сьогодні лише на Поліссі більше 120 тис. га всихаючою через шкідники сосни. Загалом по Україні 350 тис. га різного ступеня всихання дерев.

Як повідомляв Main.in.ua раніше, департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА розпочинає флешмоб #ягодуюптахів. Захід організовано, щоб допомогти птахам у той період, коли їм самостійно складно знайти їжу.