Уряд впровадить понад 100 онлайн-послуг до кінця 2018 року
stuartpilbrow / Flickr

Уряд впровадить понад 100 онлайн-послуг до кінця 2018 року

Українці уже можуть оформити держдопомогу, зареєструвати бізнес, отримати довідки та ліцензії в електронному вигляді. Таким чином можна уникнути черг у держустановах. Про це повідомляє Сегодня, посилаючись на слова першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексія Вискуба.

На сьогодні в Україні діє близько 30 онлайн-послуг. Популярними серед українців є послуги відкриття бізнесу (скористалось 1500 підприємців), отримання дозволу на будівництво будинків (видано 2600 дозволів), отримання ліцензій та довідок, оформлення онлайн-допомоги при народженні дитини, запис в е-чергу на отримання внутрішнього і закордонного паспорта. Жителі Вінницької, Волинської та Донецької області можуть оформити в інтернеті субсидії на комунальні послуги. А в Києві, Київській та Одеській областях можна подати в електронному вигляді документи на реєстрацію шлюбу.

Урядова програма передбачає також впровадження понад 100 онлайн-послуг для фізичних осіб та бізнесу до кінця 2018 року. У Держагентстві з питань електронного урядування обіцяють нові сервіси вже до кінця цього року.

«Плануємо, що з жовтня цього року відкриється ряд нових послуг: це реєстрація шлюбу, народження дитини, первинна постановка на облік нового автомобіля, оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, отримання ліцензій на продаж алкогольних і тютюнових виробів, видача довідок про подану декларацію та майно, видача для перевізників дозволів на перевезення», – зазначив Олексій Вискуб.

Він пояснив механізм роботи на прикладі оформлення держдопомоги при народженні дитини. Хтось із батьків подає онлайн-заяву, вказавши номер свідоцтва про народження дитини й номер банківської карти для перерахування грошей. Свідоцтво проходить онлайн-перевірку в е-реєстрі цивільного стану Мін’юсту, після чого упродовж 2-3 днів на картку перераховується держдопомога. Досі ця процедура займала близько 10 днів.

У Кабміні визнають, що скористатися е-послугами можуть лише користувачі сучасних технологій, оскільки технічне консультування для населення поки не передбачено.