В Одесі батьки вийшли на протест через недопущення дітей без вакцинації до шкіл
http://dumskaya.net

В Одесі батьки вийшли на протест через недопущення дітей без вакцинації до шкіл

У п’ятницю, 2-го лютого, батьки вийшли на акцію протесту проти недопуску дітей до занять у школах і дитсадках через відсутність у них щеплень від кору. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на видання «Думская».

Одесити розцінюють ситуацію, що склалася, як порушення конституційних прав громадян на освіту.

«Наших дітей без щеплення не пустили до навчальних закладів. Ми прийшли відстояти права наших дітей на освіту… Вакцинація є добровільною. Епідемія в місті і області не оголошена, карантин не оголошений. Масові свята не скасовуються, спортивні секції не закриті, в театри ми ходимо. А в школах нас виставляють, як ніби ми небезпечні для щеплених дітей», — розповів батько двох дітей Віктор Піховіч.

За словами батьків, система дистанційної освіти не відпрацьована до кінця, і не всі батьки можуть нею скористатися. Також учасники акції наголошують на величезні проблеми у батьків, що працюють.

«Мені потрібно бути вдома, щоб контролювати дитину і допомагати їй. Я не розумію, чим небезпечна моя дитина. Ніхто не знає, чи мають щеплення вчителі!», — розповіла мати чотирьох дітей Юлія Колокольцева.

Учасники акціїї також розповіли, що у школах вони починають відчувати тиск з боку батьків дітей із щепленням.

http://dumskaya.net

Чиновники мерії запросили представників ініціативної групи в зал міськради. З батьками спілкувалися начальник муніципального департаменту освіти Олена Буйневіч, начальник міського відділу охорони здоров’я Євген Григор’єв, головний педіатр міста Ганна Луньова, віце-мер Світлана Бедрега та головний лікар інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова.

Зазначається, що батьки вимагали від урядовців дати їм можливість самостійно нести відповідальність за своїх дітей.

«Ми робимо все, аби карантину не було, аби епідемії не було…Наша спільна задача, щоб комісія швидше прийняла рішення дозволити відвідування шкіл», — відповіла віце-мер Світлана Бедрега.

У свою чергу начальниця міськдепартаменту освіти Олена Буйневіч пообіцяла в найкоротший термін покращити систему дистанційної освіти та вжити заходів щодо тих директорів шкіл, які безпідставно відмовляють у відвідуванні шкіл дітям, яких не можна вакцинувати.