В Україні сьогодні вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру

В Україні сьогодні вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру

Cьогодні, 29 вересня, українці вшановують пам’ять загиблим у Бабиному Яру.

Наприкінці 1941 року німецькі окупанти влаштовували масові розстріли єврейського населення Києва. Відомо, що тільки 29 та 30 вересня у Бабиному Яру вбили 34 тисячі євреїв. Загалом упродовж трьох років окупації там загинуло щонайменше 100 тисяч представників різних національностей.

З цього приводу Президент написав у Fecebook «Бабин Яр – одна із найглибших ран, яких завдав Голокост. Це наша спільна трагедія, — перш за все, єврейського і українського народів. Вічна пам’ять невинно убієнним».

Бабин Яр поряд із Освенцімом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи. Жертв трагедії вшановують на державному рівні.

«Сьогодні ми згадуємо жертв однієї з найстрашніших трагедій людства — подій у Бабиному Яру. День суму і скорботи. Наш обов’язок зберегти пам’ять про Бабин Яр та передати її наступним поколінням. Тільки пам’ять захищає від повторення помилок минулого», — написав Володимир Гройсман у Fecebook.

У Києві сьогодні проходять заходи до вшанування 76 роковин трагедії у Бабиному Яру, в яких взяли участь Президент та Прем’єр-міністр.