В Україні вводяться квоти для працівників старше 45 років
facebook.com/MLSP.gov.ua

В Україні вводяться квоти для працівників старше 45 років

З січня наступного року в Україні буде введено нові правила для роботодавців: вони будуть зобов’язані мати в штаті підприємства не менше 4% працівників старше 45 років. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на «Українські новини».

Як зазначив міністр соцполітики Андрій Рева, цю норму вводять у зв’язку з пенсійною реформою. Він зауважив, що часто роботодавці відмовляються приймати на роботу людей передпенсійного віку.

«Ми це питання вирішимо за допомогою введення мінімальних квот. Щоб у кожному трудовому колективі 4% працівників були у віці від 45 років і старше. І будемо стежити через Держслужбу праці за тим, щоб норма дотримувалися», — заявив Рева.

Очільник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський наголосів, що глобально зміст поняття «старість» змінюється у бік збільшення віку, тому в наш час чоловік до 45 років і старше не здається неконкурентоспроможним. За його словами, нова норма не має стати обтяжливою для бізнесу. Крім того, Забловський наголосив, що будь-які норми обмеження, в тому числі й за віком, є дискримінацією, яка законодавчо заборонена.

Нагадаємо, 11 жовтня набув чинності закон про пенсійну реформу, який передбачає щорічну індексацію пенсій та вводить вимоги до страхового стажу.