В Україні запустили державний реєстр субсидіантів
glavcom.ua

В Україні запустили державний реєстр субсидіантів

Кабінет міністр України запустив єдиний державний реєстр отримувачів субсидій, який дасть змогу зробити механізм отримання субсидій більш прозорим і контролювати ефективність виплат з державного бюджету. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну 22 серпня.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що завдяки цьому реєстру вже вдалося виявити 20 тис. осіб, які отримували подвійні субсидії на порушення законодавства.

«Як ми бачимо, навіть при першому аналізі 20 тис. осіб отримували по дві субсидії, а це кошти, які належать тим, хто потребує цього захисту», — зазначив прем’єр.

Як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, з початком роботи державного реєстру субсидій, подібне унеможливиться, оскільки «система відразу викидає двійників і ми реально бачимо, хто намагається отримати більше, ніж йому належить».

В реєстрі відображається інформація з урахуванням закону про захист персональних даних. Реєстр доступний за посиланням.

Крім того, на сибсидіантів чекає ще одне нововведення. Кабінет міністрів прийняв рішення не надавати з 1 жовтня субсидії на природний газ для споживачів без газових лічильників.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це йдеться в постанові Кабміну.

«Пільги та субсидії на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу з 1 жовтня 2018 года … не надаються споживачам, які не забезпечили самостійного встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) і письмово відмовилися від їх встановлення за рахунок державного бюджету або власних коштів операторів газорозподільних систем «, — йдеться у постанові.